Emoce jsou velmi důležitou součástí našeho života. Ačkoliv můžeme mít pocit, že je dokáže pojmenovat, často jedna emoce zakrývá jinou. Ve výsledku tak bývá složité je uchopit nebo označit. Nechápání vlastních pocitů je ale přitom škodlivé pro naše zdraví. Jen, když budeme vědět, co cítíme, dokáže s tím pracovat. Negativní emoce lze přeměnit na pozitivní, které nás mohou svými vibracemi dokonce i léčit. Tento proces byl vědecky popsán. Emoce nesou naši bílkovinnou strukturu, která má přímý vliv na to, jestli jsme zdraví či nemocní. Práce s emocemi a pocity chce ale svůj čas. Hned napoprvé se vám to nemusí podařit, pravidelným tréninkem lze ale dosáhnout úspěchu.
Jak si uvědomit své vlastní pocity
Základem je uvědomování si svého skutečného prožívání. Některé situace nás například mohou naplňovat hněvem, který je ale pouze skrytou lítostí nebo zklamáním. Neupínejte se proto na první pocit, který si uvědomíte, ale pracujte s ním. Zkuste se zhluboka nadechnout, uvědomit si své vnitřní prožívání, své bolístky. A nebojte se úplně otevřít. Může vás překvapit, že místo hněvu na povrch vyplave smutek nebo strach. Svých pocitů se nesmíte bát. Jejich potlačováním nebo odmítáním si způsobujete akorát „bloky“, které ve vás zůstanou. Tyto bloky následně mohou činit neplechu na našem zdraví. Mohou se projevit jako skutečné bloky na páteři až dokonce cysty nebo nádory. Obzvlášť potlačování negativních emocí může být tedy nebezpečné. Očistěte své tělo a plně prožijte všechno, co cítíte. Klidně si na to vyčleňte čas. Zakrývání pocitů před ostatními lze ještě do jisté míry pochopit, ale jejich tajení před sebou samým je nedobré.
Přeměňte negativní v pozitivní
Díky každé emoci naše tělo vysílá kolem sebe vibrace. Negativní emoce jsou nízkofrekvenční, pozitivní vysokofrekvenční. Ony „špatné“ emoce lze po rozpoznání ale převést na ty „dobré“ a tím svému tělu zajistit vysoké frekvence vibrací, které mají rovněž léčebné účinky. Při dlouhodobém vibrování na nízkých frekvencí můžeme pociťovat neustále smutek a depresivní stavy. Každý emoce má ale svůj protějšek. Smutek má radost, nenávist přijímání, nedůvěra důvěru, bezmoc víru, křivda odpuštění, vztek vnitřní harmonii a strach lásku. Trénovat přeměnu jedné emoce ve druhou chce čas a klidné místo. Nejlépe se s pocity pracuje před tím, než jdete spát. V té době jste klidní a uvolnění vám pomůže se lépe soustředit. Postel je rovněž pohodlné místo, které na nás působí klidně a bezpečně. Před usnutím se tedy zkuste zaměřit na své pocity. Jakmile rozpoznáte své prožívání, poté se můžete soustředit na opačnou emoci. Snažte se jí naplnit celé své nitro a nahradit jí všechno špatné. Pomoci si můžete i tak, že se budete soustředit na určitou vzpomínku, kterou máte spjatou s konkrétní dobrou emocí. Volně při cvičení dýchejte a nechte se naplnit pozitivními emocemi. Udržujte tento stav co nejdéle dokážete. Při častějším trénování bude vaše „napojování“ na dobré emoce snadnější a dlouhodobější.