Léčivá síla drahých kamenů a jak ji využít

Již od starověku lidé rozlišovali léčivé účinky některých kamenů dostupných v přírodě. Věřili, že mají léčivé schopnosti a jejich pozitivní vibrace, že mohou pomoci nejen s léčením chorob, ale také přitáhnout nositeli štěstí či úspěch. Ačkoliv z lékařského hlediska nejsou žádné tyto fakty podpořené studiemi, přesto drahé kameny představují jedny z nejoblíbenějších talismanů. Achát, citrín, křišťál, růženín, tygří oko, ametyst, smaragd, opál, záhněda nebo třeba ryolit. To je jen zlomek kamenů, které mohou zlepšit váš život.

Jak využít léčivou sílu kamenů

Zapojení léčivých drahých kamenů do každodenního života je velmi snadné. V podstatě záleží jenom na vás a vašem uvážení, na co je chcete používat. Například pro lepší energii v místnosti či ochranu během spánku je dobré umístit kameny v pokoji na viditelné vyvýšené místo. Pokud chcete z kamene čerpat energii během celého dne, stačí si ho strčit do kapsy nebo lépe zavěsit na přívěsek k náhrdelníku nebo na náramek. Pozitivní energii vám může kámen předávat i zavěšený v autě nebo na vašem pracovním místě. Ačkoliv kámen můžete umístit prakticky kamkoliv, je důležité si jednou za čas vzpomenout a kámen očistit a znovu dobít energií.

Jak kamenům dobít energii

Po určitém čase ztrácejí drahé kameny svou energii a je potřeba ji obnovit. Naštěstí tento proces není nijak složitý ani zdlouhavý. Kromě toho si lze vybrat hned z několika možných postupů, které vašemu zvolenému kamínku dodají léčivou sílu. Prvním krokem k očistě kamene je vždy jeho opláchnutí pod čistou vodou. Může se jednat o vlažnou vodu z kohoutku nebo přírodní pramen či studánku. Hlavní je, aby voda smyla veškerou negativní energii, která na něm ulpěla. Někdy ji nemusíte ani zaznamenat, někdy můžete cítit, že povrch kamene je mazlavý nebo mastný. Následně máte tyto možnosti:

  • Vystavit drahý kámen na slunce nebo měsíc – přímou koupel ze slunečních paprsků použijte například na achát, křišťál, olivín, býčí oko, citrín nebo tygří oko. Měsíčním světlem nejlépe za úplňku dobijete energii ametystu, lazuritu, granátu, smaragdu, měsíčnímu kameni či opálu.
  • Zakopat kámen do čisté země – půda dokáže z drahého kamene vysát veškerou špatnou energii a nahradí ji čistou a novou pro vaše účely. Nejlepší zeminou pro tento způsob je taková, která nebyla narušena lidskou činností. Zkuste les nebo odlehlý kout zahrady. Kámen nechte v zemi několik dní, aby došlo k opravdu důkladnému očištění.
  • Využít energii jiného místa – pokud ve svém okolí máte místo, které obklopuje energie, můžete zde nechat svůj kámen třeba půl dne ležet. Ten se tak očistí a dobije energií z tohoto místa. Může se jednat o kostel, poutní místo, náhrobek nebo jiné místo, kde cítíte energii.
  • Dobít z vlastní zásoby energie – říká se, že aby vám kámen „fungoval“, je potřeba doplnit ho svou vlastní energií. Díky tomu se plná pozornost dobitého kamene obrátí pouze na vás a vaše obtíže či přání.

Způsoby dobíjení lze i kombinovat

O Autorovi: Michal je člověk se srdcem na správném místě. A jeho hlavním mottem je: Buď důvodem, kvůli kterému lidé zase uvěří, že je v lidech ještě kousek dobra.
Namasté