Vesmír s námi komunikuje formou synchronicit

Synchronicita je pojem vycházející z řeckého slova synchronos neboli „současný“. Do psychologie byl tento termín zaveden psychologem Carlem Gustavem Jungem, kdy označuje nevysvětlitelné příčinné střetnutí dvou nebo i více událostí, které tak díky tomu nabývají na určitém významu. Jednoduše by se to dalo vysvětlit jako „být ve správný čas na správném místě“. Ačkoliv by někdo mohl tyto jevy nazvat náhodou, synchronicita už se svým průběhem definicím náhody vymyká. Zatímco někdo se s fenoménem synchonicity může setkávat velmi často, někomu se podobné události vyhýbají. Pokud patříte do první skupiny a stávají se vám nevysvětlitelné situace, které vám v životě pomáhají, možná se vám podařilo napojit na vesmírnou energii. A vesmír se vám snaží něco sdělit.

„Teď jsem na vás myslela…“

Dlouhou dobu jste si na svého kamaráda nevzpomněli, s rodiči jste si delší čas nevolali, právě vám po nějaké době přišel na mysl starý pravidelný zákazník. A o pět minut později vám vyzvání telefon, přijde email nebo dveřmi projde přesně ta osoba, na kterou vám mysl padla. Podobná setkání mohou rovněž vypadat tak, že se s někým potřebujete domluvit na určité věci a on vám zrovna v tu chvíli zavolá a má navíc ještě k tomu stejnou představu o dané věci jako vy.

„Hele, přesně to bych potřebovala…“

Máte problém a hlavou vám stále běží, jak ho vyřešit. A najednou se na vás při sledování televize vyskočí řešení. Nebo při listování časopisem. Nebo při surfování na internetu. Nebo při procházení samoobsluhou. Vesmír vám zkrátka do cesty přihraje přesně to, co potřebujete, abyste svůj problém mohli vyřešit. A to i přesto, že jste řešení ještě tak úplně ani nestihli hledat. Prostě si vás řešení našlo samo.

„Mám tě ráda, maminko.“

Máte den blbec, všechno vám padá z rukou a jediné, na co se těšíte, je až půjdete spát a celý ten hrozný den bude za vámi. A pak se k vám najednou vaše dítě otočí a řekne vám, že vás má rádo. Také můžete v emailu najít milou zprávu nebo vás pochválí váš šéf za dobře odvedenou práci. Zkrátka a dobře emocionální podpora přijde v ten pravý okamžik, aby se vám ulevilo a došli jste utvrzení v tom, že na tom nejste ještě tak špatně.

„Ukaž, já ti pomůžu.“

Lámete si hlavu nad tabulkami a grafy v počítači, nic vám nevychází, všechno je špatně. A najednou se vedle vás objeví kolegyně, která včera nově nastoupila, ale s podobnými věcmi má zkušenost z minulého zaměstnání. Takže do dvou minut máte po starostech. Dalším příkladem synchronicity může být například situace, kdy zkoušíte svíčkovou podle maminky, ale hrnec vám poskakuje po sporáku jako šílený. A pak náhle drčí zvonek a maminka je za dveřmi, protože přišla na nečekanou návštěvu. Ale to nevadí, vždyť vám přišla přesně do rány, aby vám pomohla.

O Autorovi: Michal je člověk se srdcem na správném místě. A jeho hlavním mottem je: Buď důvodem, kvůli kterému lidé zase uvěří, že je v lidech ještě kousek dobra.
Namasté